Helena Mladenović Jerman
Redni študij
Uradne ure od ponedeljka do petka med 9. in 12. uro, v referatu za študijske zadeve, pritličje kabinet 14.
Izredni študij
Za izredne študente je prisotna referentka Tamara Biljetina, in sicer vsak dan od 13:00 do 14:00, v torek od 13:00 do 17:00 ure.
Predavateljski zbor višje strokovne šole sestavlja 35 strokovno podkovanih in motiviranih predavateljev,
od tega 5 notranjih in 30 zunanjih sodelavcev s področja šolstva in gospodarstva.
Pomemben doprinos kakovosti študija predstavlja tudi 10 inštruktorjev in laborantov.
Predavateljski zbor vodi ravnateljica.
prof. dr. Živa Deu
mag. Roman Drole
mag. Helena Fortič
dr. Jožica Gričar
dr. Tatjana Hajtnik
Andrej Kregar
mag. Muharem Husić
Robert Jamnik
Helena Mladenović Jerman
dr. Vojko Kaluža
Martin Kavšek
prof. dr. Živa Kristl
Anton Kokalj
mag. Luka Kolonič
Robert Harb
Peter Krebelj
mag. Jernej Mali
Ernest Nograšek
Barbara Novinec
mag. Ivanka Stopar
dr. Peter Prislan
Jelena Svetlana Sovre
Mojca Založnik
Grega Štendler
dr. Ajda Ulčnik
mag. Andreja Vehovec
Borut Vehovec
Matjaž Zadravec
Mirjam Založnik
Nerma Baltič Papež
dr. Martin Zupančič
Toni Zupančič
Naloge predavateljskega zbora:
Obravnava in odloča o strokovnih vprašanjih, povezanih z izobraževalnim delom, daje mnenje o letnem delovnem načrtu, daje mnenje k dolgoročnemu razvojnemu programu šole, obravnava letno poročilo o kakovosti, predlaga uvedbo nadstandardnih in drugih programov ter dejavnosti, odloča o posodobitvah študijskih programov in njihovi izvedbi v skladu s predpisi, sprejema pravila za prilagajanje študija študentom s posebnimi potrebami, daje mnenje o predlogu za imenovanje ravnatelja oziroma direktorja, daje pobudo za napredovanje strokovnih delavcev in mnenje k predlogu ravnatelja oziroma direktorja za napredovanje, imenuje predavatelje šole, sodeluje s študenti in opravlja druge naloge v skladu z zakonom.
mag. Andrej Bergoč
Jernej Culetto
Nino Novak
Nejc Marinšek
Mateo Martinović
Janez Šmelcer
Krištof Alič
Tomaž Zupančič
Zakon o višjem strokovnem izobraževanju Uradni list RS, št. 86/2004, 100/2013 predpisuje, da :
Strateški svet imenuje svet šole ali upravni odbor gospodarske družbe za dobo šest let. Sestavljajo ga: trije predavatelji šole, dva predstavnika pristojne zbornice ali ministrstev oziroma delodajalcev, dva predstavnika študentov,en predstavnik diplomantov ali diplomantk (v nadaljnjem besedilu: diplomanti).
Strateški svet vodi predsednik, ki ga člani sveta izvolijo izmed sebe.
Naloge strateškega sveta:
Sprejme dolgoročni razvojni program šole, predlaga nadstandardne programe, predlaga letni delovni načrt šole, predlaga finančni načrt šole, spremlja zagotavljanje kakovosti višješolskega študija, obravnava poročila o študijski problematiki oziroma zadeve, ki mu jih predložijo predavateljski zbor, študijska komisija , komisija za spremljanje in zagotavljanje kakovosti, šolska inšpekcija, reprezentativni sindikat zaposlenih ali študenti ter opravlja druge naloge v skladu z ustanovitvenim aktom.
Strateški svet sprejme dolgoročni razvojni program šole v soglasju s svetom zavoda oziroma upravnim odborom gospodarske družbe. Pri sprejemanju letnega delovnega načrta šole svet zavoda ne more uveljaviti odločitev, ki so v nasprotju s predlogom strateškega sveta. Ob neskladju ocen finančnih možnosti oziroma posledic predloga letnega delovnega načrta, je treba uskladiti stališča obeh organov. O letnem delovnem načrtu dokončno odloči svet zavoda oziroma upravni odbor gospodarske družbe.
Strateški svet sodeluje z vsemi organi šole.
Robert Jamnik - predsednik
mag. Helena Fortič - predavateljica
Borut Vehovec - predavatelj
Marjan Vidrih - predstavnik MVI
mag. Primož Zupan- predstavnik gospodarstva
Matija Vrhovec - študent
Sabina Colnar-študentka
Jure Mlakar- predstavnik diplomantov
Strokovni aktiv mehatronike in strokovni aktiv oblikovanja materialov
Na VSŠ imamo dva strokovna aktiva, razdeljena po programih. Tako imamo strokovni aktiv programa Mehatronika ter strokovni aktiv programa Oblikovanje materialov. Strokovni aktiv programa Oblikovanje materialov vodi Ernest Nograšek. Strokovni aktiv programa Mehatronika vodi mag. Luka Kolonič
Naloge strokovnih aktivov:
Obravnavajo problematiko predmeta oziroma predmetnega področja, usklajujejo merila za ocenjevanje, dajejo predavateljskemu zboru predloge za izboljšanje študijskega dela, obravnavajo pripombe študentov ter opravljajo druge strokovne naloge, določene z letnim delovnim načrtom.
Študijsko komisijo sestavljajo najmanj trije predavatelji šole, vodi pa jo predsednik, ki je eden izmed članov. Člane in predsednika študijske komisije imenuje predavateljski zbor za štiri leta in so lahko ponovno imenovani.
Študijska komisija obravnava vprašanja v zvezi z vpisom, napredovanjem študentov, prilagajanjem in posodabljanjem študijskih programov ter sprejema merila za ugotavljanje, potrjevanje in preverjanje z delom pridobljenega znanja oziroma drugega neformalno pridobljenega znanja, ki se prizna študentu pri izpolnjevanju študijskih obveznosti, ter opravlja druge naloge, za katere jo pooblasti predavateljski zbor.
Predavateljski zbor sprejme poslovnik za delovanje študijske komisije.
Študijska komisija pri svojem delu sodeluje s študenti.
Mirjam Založnik - predsednik
Robert Jamnik - predavatelj
Jelena Svetlana Sovre - predavatelj
Ernest Nograšek - predavatelj
Na ŠC Ljubljana, VSŠ se zavedamo, da je kakovost v izobraževanju zelo pomembna. Le kakovostno delo in stalne izboljšave, ki jih bomo uvajali na podlagi samoevalvacije, nas bodo pripeljale do tega, da bomo še boljši, učinkovitejši in da bodo zadovoljni tudi vsi udeleženci študijskega procesa. Pristopili smo k izgradnji celovitega sistema kakovosti z obvladovanjem dokumentacije, evidenc in dokumentiranjem procesov. Aktivnosti na področju kakovosti vodi Komisija za spremljanje in zagotavljanje kakovosti ob podpori vodstva šole.
Sestavo in pristojnosti komisije za spremljanje in zagotavljanje kakovosti opredeljuje 15. člen ZVSI. Komisijo za spremljanje in zagotavljanje kakovosti študija sestavljajo predsednik in šest članov in sicer:
Komisija za spremljanje in ugotavljanje kakovosti opravlja naslednje naloge:
mag. Helena Fortič- predsednik
Robert Jamnik - predavatelj
Jelena Svetlana Sovre - predavatelj
Martin Kavšek - predavatelj
Ernest Nograšek - predavatelj
Viktorija Kvas - študentka Oblikovanja materialov in
Lenart Končan - študent Mehatronike.
Študentski svet VSŠ sestavljajo predstavniki študentov programa Mehatronika ter programa Oblikovanje materialov. Mentor študentom je predavatelj Robert Jamnik. Člani študentskega sveta zastopajo interese vseh študentov, tako rednega kot izrednega študija. Tesno sodelujejo pri izboljšavah kvalitetnega dela na šoli, predlagajo dodatne obštudijske dejavnosti.
Mentor: Robert Jamnik - predavatelj
Študenti:
Matija Vrhovec- predsednik
Lenart Končan- podpredsednik
Estera Marija Kunej - študentka
Kiara Jelen Vesel - študentka
Jan Goljavšček - študent
Šolska svetovalna delavka je psihologinja Darja Lučič.
Šolska svetovalna služba je namenjena dijakom, staršem in profesorjem. Sodeluje pri vpisu v prve letnike, seznanja in usmerja dijake pri vpisu na visokošolski strokovni in univerzitetni študij. Nudi pomoč pri reševanju učnih težav, osebnih problemov in medsebojnih odnosih.
Staršem pomaga reševati težave pri otrokovem odraščanju in pri reševanju problemov in stisk.
Pomaga učiteljem pri razreševanju konfliktnih situacij v razredu, sodeluje pri govorilnih urah in po potrebi tudi na roditeljskih sestankih.
Svetovalne ure: vsak dan od 8. do 15. ure, 2. nadstropje, soba 217. V popoldanskem času je svetovalna delavka prisotna enkrat mesečno na skupnih govorilnih urah.
Svet staršev je sestavljen tako, da ima v njem vsak oddelek po enega predstavnika, ki ga starši izvolijo na roditeljskem sestanku oddelka.
Svet staršev:
Svet Šolskega centra Ljubljana, Aškerčeva 1, 1000 Ljubljana je na svoji seji dne 17.2.2009 sprejel Sklep o ustanovitvi šolskih skladov organizacijskih enot Šolskega centra Ljubljana.
S tem sklepom je svet Šolskega centra Ljubljana ustanovil Šolski sklad za vsako posamezno organizacijo enoto zavoda in sicer:
Skladno z 48. in 135. členom Zakona o organizaciji in financiranju v vzgoji in izobraževanja - ZOFVI Uradni list RS, št. 16/7- UPB 5 in spr. 36/2008 so v ustanovitvenem sklepu definirani:
Strokovni aktivi in ravnatelj SSKŠ pripravijo enkrat letno predlog za zbiranje in namen zbranih sredstev v šolski sklad. Na prvi seja sveta staršev v šolskem letu svet staršev odloči o sprejetju predloga in predlagani višini prostovoljnih sredstev v šolski sklad. Sklep sveta staršev je zavezujoč za vodstvo šole in upravni odbor šolskega sklada.
Za posodobitev učne opreme in nasploh izboljšanja pogojev dela v šoli, predlagamo svetu staršev "fond nadstandarda". S fondom bo upravljal tričlanski nadzorni organ v sestavi predstavnik staršev, predstavnik učiteljev, predstavnik dijakov in ravnatelj kot vodstveni organ. Nadzorni organ bo enkrat letno pripravil podrobno finančno poročilo o porabi tako zbranih sredstev. Eventuelni fond nadstandarda in višina prispevkov bo definiran na prvem sestanku sveta staršev. Priporočeni prispevek staršev v šolskem letu 2020/2021 bo 2 x 15 € oz. starši sami vpišejo poljubni znesek prispevka v šolski sklad.
Šolski center Ljubljana
Višja strokovna šola
Aškerčeva 1, 1000 Ljubljana
Uradne ure referata:
vsak delavnik 9:00 - 12:00