Informacije o vpisu 2025/26

Dobrodošli na informativni dan:

Višja strokovna šola Ljubljana

Višješolski študij predstavlja vrh poklicnega izobraževanja, zato je študij zelo praktično naravnan. Diplomanti tako dobro spoznajo svoj poklic, po drugi strani pa imajo večjo širino, prilagodljivost, samoiniciativnost in strokovnost od tehnikov. Naše gospodarstvo potrebuje takšne operativne strokovnjake, kar potrjujejo tudi podatki o zaposljivosti diplomantov višjih strokovnih šol.


Izobraževalni programi:

Nagovor ravnateljice Mirjam Založnik:

Informacije o vpisu za šolsko leto 2025/26!

Znani so prijavni roki za vpis za šolsko leto 2025/26:

 1. prijavni rok je od 18. 2. do 18. 3. 2025,
2. prijavni rok je od
20. 8. do 27. 8. 2025.
Prijavite se lahko z E- prijavnim obrazcem na spletnem portalu višješolske prijavne službe: 
https://visjesolska.si/

Prijavite se z uporabniškim imenom in geslom, ki ga oblikujete!

Pridruži se nam

Pogosta vprašanja in odgovori:

  • 1. Ali bomo med študijem izdelali kakšne predmete, kateri bodo umetniško oblikovani?

    Med samim študijem lahko študentje že med opravljanjem vaj izdelajo umetniško oblikovane predmete iz kovine ali kakšnega drugega materiala.

  • 2. Ali potekajo predavanja tudi v popoldanskem času?

    Da. Imamo veliko strokovnih sodelavcev iz stroke, ki imajo svoja podjetja, s tem dobijo študenti aktualna znanja.

  • 3. Ali je za vpis na šolo potrebno predznanje tehničnih predmetov in ustrezne ročne spretnosti?

    Posebnost višješolskega študija je ravno v tem, da preko svoje praktične naravnanosti, projektnega dela, stika s podjetji izoblikuje čim bolj iznajdljive, široke, prilagodljive strokovnjake. Praktična naravnanost študija se kaže med drugim tudi v tem, da kar 40 % časa izobraževanja študent opravi v podjetjih oz. na praktičnih projektih za gospodarstvo. Posebne ročne spretnosti zato niso potrebne saj se študentje lahko le teh privadijo in naučijo med samim študijem.

  • 4. Ali je za vpis v program Oblikovanje materialov kakšen dodaten pogoj, omejitev?

    Za vpis v program Oblikovanje materialov morajo kandidati predhodno opraviti preizkus nadarjenosti. Tako takoj prepoznamo znanja, ki jih kandidati že imajo in vemo, na katerih področjih jih bomo še nadgradili.

  • 5. Ali šola izvaja tudi kakšne mednarodne projekte oziroma je povezana v mednarodno izmenjavo študentov?

    Da. Šola je povezna v program Erasmus katerega financira Evropska unija že skoraj 30 let. Med tem časom je več kot trem milijonom evropskih študentov omogočil, da so del študija opravili na tuji visokošolski ustanovi ali organizaciji v Evropi. Omogoča tudi izpopolnjevanje v tujem jeziku, krepitev samozavesti in samostojnosti, izkušnjo življenja v drugi kulturi. Program Erasmus+ ponuja to možnost vsem – študentom, zaposlenim, praktikantom, učiteljem, prostovoljcem in drugim.

  • 6. Če bo potekal študij na daljavo ali ima šola možnost izposoje računalniške opreme?

    Šola je za svoje potrebe dobro opremljena z vso potrebno opremo, obstaja pa tudi možnost, da študentje v stiski dobijo na izposojo računalniško opremo s katero potem lahko spremljajo predavanja.

  • 7. Ali se študentje programa Oblikovanja materialov po končanem študiju lahko hitro zaposlijo?

    Diplomanti šole se lahko zaposlijo v vseh tistih vejah industrije, obrti in storitev, ki so neposredno ali posredno povezane s proizvodnjo in dizajnom. V podjetjih, na področju arhitekture in na raziskovalnih inštitutih s področja predelovalnih dejavnosti, trgovini in državni upravi. Tudi kot svetovalci, razvijalci, raziskovalci, inšpektorji ali analitiki za širša področja ekologije. Tekom študija se usposobijo tudi za aktivno samozaposlovanje v svobodnih poklicih. V posameznih primerih so študentje dobili delo še pred zaključkom študija.

  • 8. Ali je na šoli možen tudi vpis za izredne študente?

    Izredni vpis je možen za oba programa, tako program Mehatronika kot tudi program Oblikovanje materialov.

  • 9. Na katerih šolah je možno nadaljevanje študija?

    Diplomanti višjih strokovnih šol se lahko vpišejo v različne visokošolske ustanove, doma in v tujini. Običajno se vpisujejo v 2. letnik visokošolskega študija, pri čemer morajo pred dejanskim vpisom opraviti še diferencialne izpite, ki so pogoj za vpis na želeni program. Pogoji vpisa se med fakultetami razlikujejo, zato se pred vpisom posvetujte s svetovalcem o vaših možnostih študija.

  • 10. Koliko let oziroma semestrov traja študij?

    Študijsko leto v 1. in 2. letniku obsega po 34 tednov – 24 tednov predavanj in vaj v šoli in 10 tednov organiziranega praktičnega izobraževanja pri delodajalcih v podjetjih.

Vprašalnik za udeležence informativnega dneva:

Contact Us

Kaj je novega?

Po Helena Jerman 19. november 2024
Podjetje Brinox d.o.o. vabi k sodelovanju!
Po Helena Jerman 13. november 2024
TOP IDEJE! VABLJENI!
Po Helena Jerman 8. julij 2024
Uradne ure so med počitnicami spremenjene!
Prikaži več novic
Share by: