fb sls lj

Šolski center Ljubljana
Višja strokovna šola
Aškerčeva cesta 1

Vabimo vas, da nas pokličete:

Referat:            01 24 11 683

Ravnateljica,
Mirjam Založnik univ. dipl. ing. les

ali nam pišite:  vss@sclj.si

Uradne ure:

KJE: v referatu za študijske zadeve, pritličje kabinet št. 14.

KDAJ: ponedeljek do petek od 09:00 do 12:00 ure.
Izven teh terminov nas lahko pokličite ali nam pišite na vss@sclj.si ali referat.vss@sclj.si

IZREDNI ŠTUDENTI: Za izredne študente je prisotna referentka Klavdija Naglič, in sicer v torek od 13:00 do 17:00 ure.

Izredni študenti lahko izven uradnih ur pišete na e-naslov: referat.izredni@sclj.si ali pokličete na 041 227 126.

Prednosti in posebnosti študija na Višji strokovni šoli

Delodajalci na vprašanje, kakšnega diplomanta višje šole si želijo, redno odgovarjajo, da iščejo profil, ki je prilagodljiv, komunikativen, iznajdljiv, pošten, marljiv, učljiv, itd. Šele nato pride na vrsto njegova strokovnost. Kajti pravijo, da če ima vse našteto, se bo tudi posebnosti stoke v posameznem podjetju hitro naučil.

Posebnost višješolskega študija je ravno v tem, da preko svoje praktične naravnanosti, projektnega dela, stika s podjetji izoblikuje čim bolj iznajdljive, široke, prilagodljive strokovnjake.

Praktična naravnanost študija se kaže med drugim tudi v tem, da kar 40 % časa izobraževanja študent opravi v podjetjih oz. na praktičnih projektih za gospodarstvo. Poleg tega opravlja diplomsko delo na praktičnih primerih za izbrano podjetje in tudi tekom študija sodeluje v projektnih nalogah ali seminarskih nalogah, ki so zelo praktično naravnani.

Zati tudi predavatelji in inštruktorji prihajajo neposredno iz podjetij in prakse oz. imajo preko svojega sodelovanja stalen stik s stroko v gospodarstvu.

Zato je prednost višješolskega študija v tem, da so diplomanti praktični in se hitro vpeljejo v delo, poleg tega pa pridobijo veliko stikov s podjetji.

Višješolsko strokovno izobraževanje spada v t.i. krajše terciarno izobraževanje.