Karierni center

Karierni center

Glavna naloga Kariernega centra Višje strokovne šole Šolskega centra Ljubljana je koordiniranje in povezovanje dejavnosti, ki se nanašajo na pridobivanje različnih kariernih izkušenj študentov (in zaposlenih). Center skrbi za različne aktivnosti, ki se nanašajo na ozaveščanje študentov (in zaposlenih) o pomenu načrtovanja kariere, povezovanje višje šole z delodajalci v obliki praktičnega usposabljanja in s trgom dela, omogočanje podpore študentom pri študiju, informiranje in organizacijo kariernih dogodkov itd.

Študenti lahko še več informacij o vstopu na trg dela ali iskanju poti v samozaposlitev poiščete na spletni strani Skupnosti Višjih strokovnih šol.

Erasmus+ mednarodne priložnosti za študente in zaposlene

Višja strokovna šola ŠC Ljubljana je nosilka Listine Erasmus za terciarno izobraževanje (ECHE), ki študentom in zaposlenim na šoli omogoča, da lahko sodelujejo v učni mobilnosti in/ali partnerskih projektih v okviru programa Erasmus+. Mobilnost študentom omogoča udeležbo na mednarodni mobilnosti za praktično izobraževanja ali študij, mobilnost osebja pa poučevanje, usposabljanje ali sledenje na delovnem mestu v državah programa Erasmus+. Aktivnosti mobilnosti imajo velike učinke na strokovni in osebni razvoj udeležencev. Na vsakoletni razpis se študenti in zaposleni prijavijo v referatu za študijske zadeve VSŠ.

Razpis za mobilnost KA1 Prijavni obrazec (PDF) Prijavni obrazec (MS Word) Študentska listina Erasmus+ Erasmus+ student charter ECHE listina 2021-2027 ECHE listina 2014-2020

Vseživljenjska karierna orientacija (VKO)

V sklopu te aktivnosti Višja strokovna šola zagotavlja svojim študentom in zaposlenim pomoč pri razvijanju kompetence vodenja kariere in svetuje za vseživljenjsko karierno orientacijo. V okviru kariernega centra informira in organizira dogodke (npr. karierni dan, karierni sejem), posreduje informacije o in/ali izvaja delavnice in seminarje z namenom razvijanja spretnosti vseživljenjske karierne orientacije (npr. delavnice s področja podjetništva, samozaposlovanja).

  • Karierni sejem Moje delo
  • Kako se pripraviti na zaposlitveni razgovor
  • Kako se pravilno lotiti iskanja zaposlitve prek Linkedina
  • Linkedin delavnica Kako postati All-Star na Linkedinu
  • Mednarodna konferenca EDUizziv
  • INTINITI Društvo Krlina_Vsebina_Čuječnost v trženju in prodaji_predstavitev
  • Razpis za prispevke za 10. konferenco Kakovost v višjih strokovnih šolah
  • Vabilo - debatne delavnice za mlade


Več informacij in dokumentov se nahaja v e-učilnici.

Trg dela

Višja strokovna šola se povezuje s trgom dela v najširšem pomenu besede. V sklopu te aktivnosti organizira predstavitve podjetij, poklicev in strok, spremlja potrebe po znanju in zaposlitvene potrebe študentov, sodeluje s svojimi diplomanti (povezovanje v alumni klub), zagotavlja informacije o zaposlitvenih možnostih, spremlja zaposlenost in zaposljivost diplomantov.


Več informacij in dokumentov se nahaja v e-učilnici.


Tukaj pa lahko najdete še Razpis za predavatelje VSŠ.

Praktično izobraževanje

Praktično izobraževanje je na vseh višjih šolah obvezno in obsega kar 40% študijskega programa. Je glavna prednost višješolskega strokovnega študija, ki študentu omogoča, da v času študija kakovostno spozna dela in naloge, ki jih bo uresničeval na trgu dela.

Več informacij o praktičnem izobraževanju prejmete pri organizatorjih praktičnega izobraževanja, predavateljici mag. Heleni Fortič in predavateljici Mirjam Založnik.


Več informacij in dokumentov se nahaja v e-učilnici.

Share by: